ZADZWOŃ: 566 472 601

Nieruchomości

Chroń majątek

Ubezpieczenie mieszkania lub domu chroni nasz majątek nie tylko od nieprzewidzianych zdarzeń losowych, ale również gwarantuje nam odszkodowanie w razie kradzieży czy aktów wandalizmu.


Ubezpieczenie mieszkania i domu należy do rodzaju ubezpieczeń dobrowolnych, których adresatem są osoby fizyczne posiadające określone prawo majątkowe związane z ubezpieczaną nieruchomością. Warto pamiętać, iż ubezpieczany majątek nie musi być naszą własnością. Pomimo dobrowolności ubezpieczenia warto zastanowić się w jakim zakresie chcemy chronić nasze mienie.

Zakres ubezpieczenia oraz wysokość składki zależna jest od potrzeb klienta. Klient przy pomocy naszego doradcy samodzielnie może wybrać interesujący go zakres ubezpieczenia lub zdecydować się na wariant ubezpieczenia ,,all risk’’.

Polskie Biuro Ubezpieczeń dzięki szerokiej ofercie polis majątkowych gwarantuje ubezpieczenie dopasowane do posiadanej nieruchomości oraz wymagań klienta.

Ogień i inne ryzyka losowe

To podstawowy zakres ubezpieczenia, chroniący nieruchomość od zdarzeń losowych wymienionych w ogólnych warunkach ubezpieczenia m.in. ogień, powódź, wiatr.

Stałe elementy wyposażenia

To elementy wyposażenia domu lub mieszkania przytwierdzone na stałe (np. okna, drzwi, podłogi, schody, pokrycie ścian, instalacje, wbudowane meble, rolety).

Ruchomości domowe

To urządzenia i przedmioty będące własnością ubezpieczającego lub jego bliskich (np. sprzęt RTV i AGD, meble, biżuteria, odzież, instrumenty muzyczne, gotówka).

Kradzież z włamaniem

Ochrona przed dokonaniem lub usiłowaniem kradzieży mienia. Z tytułu ryzyka kradzieży z włamaniem zostanie również wypłacone świadczenie w przypadku zniszczeń powstałych w wyniku włamania lub usiłowania włamania.

OC

Ryzyko to obejmuje ochroną szkody wyrządzone przez ubezpieczonego i osoby wspólnie z nim zamieszkujące, a także zwierzęta domowe. Warto pamiętać, że ryzyko OC możemy kupić również będąc najemcą lokalu. Do najczęstszych szkód pokrywanych z tytuł OC zaliczyć możemy:
  • zalanie sąsiada
  • szkody wyrządzone przez dzieci
  • szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe

NNW

Zabezpieczenie przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków dla ubezpieczonego oraz domowników.

Elementy małej architektury

Ryzyko to obejmuje ochroną elementy znajdujące się w otoczeniu ubezpieczanej nieruchomości m.in. ogrodzenie, altany, oświetlenie ogrodowe, chodniki.

Koszty poszukiwania przyczyny szkody

To koszty poniesione w celu zlokalizowania przyczyny powstałej szkody tj. pęknięta rura powodująca zalanie, pęknięcie ściany powodujące zniszczenie części budynku.

Pomoc prawna

  • telefoniczna pomoc prawnika
  • pokrycie kosztów pomocy prawnej (np. wynagrodzenie adwokata, koszty sądowe)

Home Assistance

To organizacja pomocy specjalisty np. usługi hydraulika czy elektryka.
Wróć

Absolwent UMK

Miło nam poinformować, iż jesteśmy partnerem programu ,,Absolwent UMK’’.


Doceniamy Twój dyplom! Jako absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy zakupie polisy ubezpieczeniowej za kwotę min. 350 zł otrzymasz bon na darmowe tankowanie w wysokości 50 zł.

Zalałem sąsiada i co dalej…?

Zalanie sąsiada to jedna z najczęstszych szkód występujących w budownictwie wielorodzinnym. Przyjrzyjmy się sprawie na konkretnym przykładzie. W wyniku pęknięcia wężyka od pralki lub zmywarki dochodzi do zalania nie tylk


Przyjrzyjmy się sprawie na konkretnym przykładzie. W wyniku pęknięcia wężyka od pralki lub zmywarki dochodzi do zalania nie tylko naszego mieszkania, ale również mieszkania sąsiada. Szkoda powstała niezależnie od właściciela mieszkania. Kto zapłaci za powstałe szkody? Jeśli posiadaliśmy ubezpieczenie mieszkania z ryzykiem OC w życiu prywatnym, odpowiedzialność za szkodę przejmuje ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości wiąże się z dużym ryzkiem


Dlatego też banki wymagają od kredytobiorców zabezpieczenia w postaci polisy ubezpieczeniowej. Bank wymaga od klienta ubezpieczenia nieruchomości w zakresie podstawowym czyli ,,ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych’’ potocznie zwanym ,,ubezpieczeniem murów’’. Drugi wymogiem dotyczącym ubezpieczenia pod kredyt jest cesja.

ZADZWOŃ
566 472 601
SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DORADCĄ
Biuro w Toruniu
87-100 Toruń
ul. Szosa Lubicka 11
Tel. 56 645 89 70
Tel. 56 645 89 71
Tel. 56 645 89 73
mail: torun@pbu.pl
Godziny otwarcia:
PN-PT od 9:00 - 17:00
Biuro w Toruniu
87-100 Toruń
Orląt Lwowskich 9-11
(skrzyżowanie Ugory i Polna)
Tel. 56 644 90 00
Tel. 56 644 90 01
mail: torun@pbu.pl
Godziny otwarcia:
PN-PT od 10:00 - 18:00
Biuro we Włocławku
87-800 Włocławek
Plac Wolności 15
Tel. 54 232 27 04
Tel. 54 232 27 05
mail: wloclawek@pbu.pl
Godziny otwarcia:
PN-PT od 9:00 - 17:00
Biuro w Gdańsku
80-463 Gdańsk
ul. Żwirki i Wigury 4/9
Tel. 721 217 372
mail: gdansk@pbu.pl
Godziny otwarcia:
PN-PT od 10:00 - 18:00
Biuro w Gdyni
Szanowni Państwo
informujemy, że biuro jest nieczynne. Obsługę polis zapewnia biuro w Gdańsku.
Tel. 721 217 372
mail: gdansk@pbu.pl
Godziny otwarcia:
PN-PT od 10:00 - 18.00
Biuro w Łysomicach
87-148 Łysomice
ul. Sadowa 2A
Tel. 56 644 90 05
Tel. 722 020 905
mail: lysomice@pbu.pl
Godziny otwarcia:
PN-PT od 9:00 - 17:00